Minult on ikka küsitud, kas käpavaha kasutatakse vaid talvel ja ennem jalutama minemist?
Käpavaha on koertele nii nagu meile on kätekreem. Kui käpapadjandid on kuivad siis tuleb neid niisutada. Lihtsalt talvisel perioodil on enamasti käpavaha rohkem vaja kui suvel kuid siiski on tegemist aastaringse tootega.
Linnas ja maal elavatel koertel on aga erinevad vajadused.
Linnas, kus kasutatakse tänavatel talvel soola on tõesti vaja kasutada käpavaha ennem jalutuskäiku. Vaha tekitab padjanditele õhukse kaitsekihi ja hoiab soola eemal. Samuti kui käpapadjandid on ilusti hooldatud siis ei teki käpapadjanditele lõhesi. Sool ja lõhed.. saate isegi aru kui valusalt see kõlab. Pärast linnas jalutamist pese koera käpad või pühi niiske lapiga puhtaks, et koer seda soola endale sisse ei lakuks.
Maal kus teedel soola ei kasutata ning ka muudel aastaaegadel kasuta vaha vastavalt vajadusele.
Eriti hea on määrida koera käpad vaha või salviga ennem magama minekut sisse siis on määrdel aega terve öö aega imenduda ning hommikuks on käpad mõnusalt pehmed.
Samuti on niisutatud käpapadjandid elastsemad ja koeral pole ka toas nii libe kui siis kui käpapadjandid on kuivad ja karedad.
Aga käpavaha või käpasalv? See on nüüd puhtalt eelistuse küsimus. Vaha on kõvem ja salv on pehme. Minu koerale näiteks ei meeldi kui tema käppasi vahapulgaga määrin aga kui pehme salviga nö kreemitan siis talle see sobib.
Oluline on aga valida looduslik toode. Müüakse ka vahasi, mis on valmistatud mineraalõli baasil. See küll tekitab füüsilise kihi käppadele ja aitab soola vastu aga see ei imendu käpapadjanditesse ega niisuta neid sügavuti.
*Kindlasti on tähtis lõigata koeral küüsi. Pikad küüned ei toimi nagu naastrehvid, hoopis vastupidi.
*Samuti lõika lühemaks käpapadjandite vahelised karvad, need ei anna talvel sooja nagu paljud arvavad. Hoopis lähevad varbavahed niiskeks ning bakteritel on seal mõnus elada. Samuti koguneb nende karvade ümber lumi ja taas on käpapadjandite haare kehvem.